logo

Нагороди Ради Європи

Харків – перше і єдине місто в Україні, що володіє повним комплектом нагород Ради Європи: Дипломом, Почесним Прапором, Таблицею Європи і Призом Європи.

Система нагород Ради Європи є важливим інструментом у поліпшенні відносин між усіма країнами і громадянами Європи та розповсюдженні ідеї єдиної Європи. Заснована Кабінетом Міністрів Ради Європи у 1955 році. Диплом Європи – перший крок на шляху до отримання Нагород Європи. Трьома наступними є: Почесний Прапор, Почесна Таблиця та Приз Європи. Цих нагород удостоюються муніципалітети і регіони Європи за європейську діяльність, розвиток дружби і співпраці між європейськими регіонами і поглиблення зв’язків між ними.

Отримання європейських нагород не тільки значно підвищує статус міста, а й відкриває широкі можливості в області співпраці з перспективними містами та регіонами, а також з міжнародними організаціями та фондами.

У квітні 2003 року на засіданні Комітету Ради Європи з питань місцевої та регіональної питань Харкову був присуджений Диплом Європи за видатний внесок в поширення ідеї європейської єдності та розбудову європейської спільноти. 26 червня 2003 року в Страсбурзі (Франція) відбулася офіційна церемонія вручення.

Вже через рік, 30 квітня 2004 року, від президента Підкомітету Нагороди Європи Комісії із захисту навколишнього середовища і сільського господарства Парламентської асамблеї Ради Європи надійшло повідомлення про те, що «Почесний Прапор Ради Європи 2004 року присуджено міській раді Харкова».

Прапор Ради Європи символізує блакитний небосхил Західного світу, на якому 12 золотих зірок, розташованих по колу, втілюють союз європейців. Кількість зірок незмінно, 12 означає символ досконалості. Емблема була затверджена 8 грудня 1955 Комітетом Міністрів Ради Європи з одноголосної рекомендації Парламентської асамблеї. З травня 1986 року його також є офіційною емблемою Європейських Співтовариств.

Почесна Таблиця є другою за важливістю і передує головній нагороді Ради Європи – Призу Європи. Урочиста церемонія вручення Таблиці Європи відбулася 23 серпня 2008 року в Харкові на площі Конституції. У ній взяли участь делегації 16 міст-побратимів Харкова. Під час церемонії Почесний член Парламентської Асамблеї Ради Європи Віктор Рут зазначив, що для нього є великою честю вдруге вручати місту високу нагороду і що «влада Харкова і харків’яни багато роблять для того, щоб популяризувати свою культуру в світі та Європі».

У квітні 2010 року на засіданні Ради Європи Харкову одноголосно була присуджена вища європейська нагорода – Приз Європи.

Приз Європи було засновано Кабінетом Міністрів Ради Європи в 1955 році як найвищу нагороду, якої удостоюються муніципалітети і регіони Європи. Приз складається з пам’ятної нагороди, медалі, диплома і стипендії для молодих людей з міста-переможця, які поїдуть на навчання до Європи.

Урочиста церемонія нагородження відбулася 23 серпня 2010 року на спеціально скликаній 47-й позачерговій сесії Харківської міської Ради V скликання. Для вручення до Харкова прибула одна з найбільш представницьких за всю історію міжнародних організацій під чолі з Президентом ПАРЄ Мевлютом Чавушоглу. Президент ПАРЄ підкреслив, що Приз Ради Європи вперше прибуває в Україну, та зазначив: “Усі члени Ради Європи були приємно вражені, коли приймали це рішення, тим, що Харків зумів розвинути так багато міцних зв ‘язків з містами-побратимами та партнерами. Велика кількість людей взяли участь у цьому дивовижній події, і для них це було великим придбанням. Ми хочемо подякувати Харків ‘янам за їхню участь у цій роботі “.

У слові-відповіді виконуючий обов’язки Харківського міського голови Геннадій Кернес підкреслив історичне значення події: «У 2010 році ми разом урочисто відзначили 65-ту річницю Великої Перемоги. Тому для нас дуже важливо і приємно, що Приз Європи вручається Харкову саме сьогодні. Ми бачимо в цьому глибокий історичний сенс, не тільки визнання заслуг молодих поколінь харків’ян, але і вдячність нашим ветеранам, які віддавали життя за порятунок світу, які заново будували Харків. Все, чим багатий і славний наш місто – результат творчої роботи всіх поколінь харків’ян ».

У церемонії брав участь Мелих Гокчек, мер столиці Туреччини Анкари, міста – володаря Призу Європи в 2009 році. За його словами, отримати таку нагороду – велика честь (в конкурсі брало участь майже 100 міст з 50 країн), це значно підвищує міжнародний авторитет Харкова.

Харків підтвердив високий статус лауреата європейських нагород, ставши одним з міст, що прийматимуть матчі фінальної частини Євро-2012.

Примітка: Подання на присудження міській раді та муніципалітету Нагороди Європи робиться за спеціальним опитувальником Ради Європи, на підставі якого Підкомітет Нагороди Європи Комісії із захисту навколишнього середовища, сільського господарства, і в територіальних справах Парламентської асамблеї Ради Європи приймає відповідне рішення.

Зв'язок з департаментом

Не потрапляє під дію Закону про запит на отримання публічної інформації

Тема звернення