logo

У Харкові відкрили Почесне консульство Грузії

Почесне консульство Грузинської Республіки відкрили сьогодні, 10 жовтня, на пр. Гагаріна, 98 в Харькове. В заході взяли участь керівництво міста та області, Надзвичайний і повноважний посол Грузії в Україні Гела Думбадзе, а також Почесний консул Грузії в Харкові Олександра Чихладзе.

«Відкриття почесного консульства Грузії в Харкові відповідає духу взаєморозуміння та стратегічного партнерства між нашими державами, теплим дружнім відносинам між нашими народами. Консульство буде завжди відкрито для обговорення різних питань і можливостей спільної реалізації будь-яких проектів, спрямованих на розширення нашої співпраці », – сказала Олександра Чихладзе.

Від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса з відкриттям консульства всіх привітав перший заступник міського голови Ігор Терехов. Він зазначив, що процес створення консульства дався місту нелегко, і сьогодні Харків – перше місто в Україні, де відкрито представництво Грузії.

“Це ще один крок на шляху зміцнення міжнародного іміджу Харкова. Я впевнений, що попереду у Харкова великі перспективи співпраці з Грузією. У нашого міста давно склалися теплі відносини з цією країною – два грузинських міста Кутаїсі й Тбілісі є партнерами Харкова. Хочу відзначити також, що Олександра Чихладзе була свого часу депутатом міської Ради і має досвід роботи в органах влади, і я впевнений, що на новому дипломатичному терені вона буде працювати дуже успішно. Бажаю консульству стабільною та успішної роботи! “- сказав Ігор Терехов.

У свою чергу посол Грузії в Україні Гела Думбадзе зазначив, що в Грузії дуже люблять українців і завжди радо їх зустрічають.

«Дуже рідко можна знайти іншу країну в світі, кого так люблять грузини. Кілька років тому в Грузії провели соціальне опитування щодо найпопулярнішою іноземної держави – Україна посіла в ньому 1-е місце. Ми любимо українців і завжди вас чекаємо. Наші країни об’єднують спільні проблеми і спільні досягнення. Вітаю вас з тим, що фактично в центрі Харкова створюється грузинський будинок – тут ви завжди зможете побачити маленьку Грузію зі своїми великими традиціями », – підкреслив Гела Думбадзе.

Посол Грузії вручив Олександрі Чихладзе герб Грузинської Республіки. За його словами, слідом за Харковом Почесне консульство планують відкрити у Львове.

Отметім, консульську екзекватуру Міністерство закордонних справ Грузії вручило Олександрі Чихладзе влітку 2018 року.

Зв'язок з департаментом

Не потрапляє під дію Закону про запит на отримання публічної інформації

Тема звернення