logo

Ніч Науки в Харкові

Ніч Науки – подія, яка в відкриту знайомить жителів міста з науковими досягненнями в інтерактивній формі. У ньому беруть участь вищі навчальні заклади, дослідні інститути, наукові центри, академії, в які ще ніколи не було так легко пробратися і подивитися, що ж діється всередині.

Можна сходити на екскурсії по музеях університетів, лабораторій і послухати, що розповідають про професії. Досліди проводять прямо в холі, коли тільки заходять відвідувачі. Назва саме по собі звучить дуже загадково, але, все ж, всі заходи проводяться або з ранку до вечора, або до вечора. Щоб легше було подорожувати по інститутах протягом цього часу, звичайно їздять спеціальні безкоштовні автобуси, налаштовані на цей маршрут.

Ніч Науки існує з 2013 року і проводиться раз на два роки. Кожна з них присвячена певній темі. Наприклад, у 2017 році це була енергоефективність.

Коли проект тільки-тільки відкрився, все відбувалося на відкритому повітрі, в парку Горького.

18 навчальних закладів демонстрували свої розробки на окремих майданчиках, а одним з персонажів, що запам’ятовуються став танцюючий робот-страус. Була можливість взяти участь в майстер-класах. Причому, не тільки в парку, а й безпосередньо в самих університетах.

У ХНУ ім. Каразіна гостям пропонували випробувати на собі детектор брехні, в ХНАДУ – показували надшвидкісні гоночні машини, а в центрі “Школа Гостинності” шеф-кухар з Італії проводив кулінарний майстер-клас. Загалом, перераховувати можна довго, але відкриття пройшло яскраво і пізнавально.

Через рік після старту Ніч Науки отримала вже більш широке визнання: нагороду в категорії “Кращий освітній проект” в конкурсі на кращі проекти транскордонного співробітництва Східної Європи, реалізовані протягом 2013 року.

 Сайт Ніч Науки

Зв'язок з департаментом

Не потрапляє під дію Закону про запит на отримання публічної інформації

Тема звернення